Üdvözöljük a Szabadidő Sportszövetség Sárvár Városi Kispályás Labdarúgó Bajnokságának weboldalán!

Játékszabályok

• A mérkőzések játékideje: 2x20 perc futóórával.
  • A kapu mérete: 3x2 m
  • A mérkőzéseket 5-ös méretű labdával kell lejátszani, minden csapatnak kell labdát hoznia a mérkőzésre
  • Csapatlétszám a mérkőzéseken: 1 kapus, 5 mezőnyjátékos
  • Játékos csere: Repülőcserék korlátlan mennyiségben hajthatók végre egy-egy mérkőzésen.

Akkor nevezünk egy cserét ,,repülőnek", ha olyan időpontban történik, amikor a labda játékban van.

A cserének a következő feltételeknek kell megfelelni:

· a lecserélt játékosnak a cserezónán keresztül kell elhagynia a játékteret

· a belépő játékosnak is a cserezónán keresztül kell átha1adnia, de csak akkor léphet be, ha a

lecserélt játékos már az oldalvonalon kívül van

· kapust csak akkor szabad cserélni, amikor a labda nincs játékban. Bármely játékos helyet

cserélhet a kapussal, ha a cserére annak megtörténte előtt a játékvezető engedélyt adott, és

ha a cserét akkor hajtják végre, amikor áll a játék.

Büntető rendelkezések:

a) ha a cserejátékos belép a játéktérre, mielőtt a lecserélendő játékos elhagyná a játékteret:

· a játékot meg kell szakítani;

· a játékot közvetett szabadrúgással kell folytatni az ellenfél javára onnan, ahol a labda a játék

megszakításának pillanatában volt.

b) ha a cserejátékos nem a cserezónában lép be illetve a lecserélendő játékos (sérülés esetét kivéve)

nem a cserezónában megy le:

· a játékot meg kell szakítani

megszakításának pillanatában volt

• A cserezónában csak az adott mérkőzésre nevezett játékosok illetve maximum 2 egyéb a jegyzőkönyvben szereplő személy lehet.
  • Várakozási idő és félidők közötti szünet nincs. A meg nem jelent csapat mérkőzéseinek az eredményét 0-5 gólkülönbséggel vesszük figyelembe.
  • A labda játékon kívülre kerül, ha az oldal, illetve az alapvonal vonalában elhagyja a játékteret. A partdobás elvégzése történhet lábbal, illetve kézzel, de 5 másodpercen belül el kell végezni. Lábbal történő megjátszás esetén a labda teljes terjedelmével a vonalon kívül helyezkedik el.
  • Az ellenfélnek 5 méterre kell állnia a szabadrúgáshoz, az oldalberúgáshoz és szögletrúgáshoz letett labdától! A gyors elvégzést akadályozó játékost figyelmeztetni kell.
  • A kapus mindig kézzel hozza játékba a labdát, ha az elhagyta az alapvonalat, de ha ilyen kidobás alkalmával a labda érintés nélkül az ellenfél kapujába kerül, akkor az ellenfél kapusa következik kidobással!
  • A kapus ha nincs játékban a labda nem dobhatja át a felező vonalon!
  • Amennyiben a labda játékban van, a kapus gólt érhet el.
  • Becsúszó szerelés nincs! (az elkövetésért közvetlen szabadrúgást kell ítélni!)  Kivéve saját büntetőterületén belül a kapust, feltéve, ha mozdulatával, védésével nem veszélyezteti ellenfele testi épségét! Ha a labda nincs az ellenfélnek megjátszható közelségben, és úgy történik a becsúszás, illetve mentés, akkor a játékvezető nem avatkozik közbe!
  • A szabálytalanságok sárga lapos figyelmeztetéssel, 2 perces kiállítással és végleges piros lapos kiállítással büntethetők. A 2 percre kiállított játékos a büntetése után visszajöhet a pályára. A végleges kiállítás automatikusan a következő mérkőzésről való eltiltást jelenti.
  • A többi fel nem sorolt szabályra az érvényben lévő FIFA előírás a mérvadó.
  • A tornán felmerülő egyéb kérdésekben a versenybizottság dönt.